פרטי יצירת קשר

ניתן ליצור איתי קשר בדרכים הבאות:

האני מאמין שלי​

עם יד על הלב, מה באמת אתם מחפשים כשאתם הולכים ליועץ זוגי? שיהיה קשוב לצרכים שלכם, ילווה אותכם לאורך הדרך, ידע לראות את התמונה הרחבה, ישים לב לפרטים, יאיר את הנקודות החשובות ביותר ויגרום לכם להיום שלמים עם עצמכם לא משנה לאיזה פתרון תגיעו. זה המוטו שלי, לא רק ייעוץ זוגי אלא גם גישור וטיפול בהורות זוגית, כלומר בעיות בזוגיות שחלקן נובע גם מגידול וחינוך של הילדים.

כמי שעשה הסבה לפני כעשר שנים ממנהל בהייטק למטפל זוגי, יועץ ומגשר, למדתי לאורך השנים גם הדרכת הורים, פיתחתי עצמאית סדנאות הקשבה ייחודיות והשתלמתי במגוון תחומים הנושקים לייעוץ הזוגי.

אני מטפל במגוון קהלים המגיעים אליו לייעוץ זוגי, גישור וטיפול בבעיות זוגיות והורות. זוגות מעורבים, בני זוג ללא ילדים, משפחות עם ילדים ממגוון מגזרים דתיים, חילונים, להטבים ועוד.

בפגישות שלי עם בני זוג במהלך ייעוץ זוגי, אני מביא את מודל "הקשבה יעילה" שהבאתי מארה"ב בעת עבודתי בהייטק. אני מלמד את בני הזוג להקשיב אחד לשני בראש ובראשונה. המוטו שלי- תזכרו למה נפגשתם מלכתחילה? תזכרו ברומנטיקה ובהתאהבות הראשונית. אני מביא את המטופלים שלי למקומות אחרים חיוביים וטובים יותר.

כשאני נפגש עם בני הזוג ולא משנה מאיזה מגזר או מאיזו קבוצה, אני קודם כל מתחיל להכיר אותם, להבין מי נגד מי ולמה בעצם הגיעו אליי. חשוב לעשות את האבחון הראשוני כדי לדעת עפ"י איזה מודלים לעבוד איתם ומהי הדרך הנכונה והטובה בעבורם להצלחת הטיפול, אני לוקח ממגוון השיטות את מה שהכי מתאים להם ופועל גם על פי האינטואיציה וניסיון החיים שלי.

אין זה סוד שזוגות רבים פונים כיום לייעוץ זוגי מבעיות הנובעות ממגוון גורמים. אם בעבר אנשים לא העזו לדבר על הבעיות הזוגיות שלהם כיום יש יותר פתיחות, קל יותר להוציא החוצה. עדיף לפתור את הבעיות מאשר להמשיך ולחיות בתחושה של  תסכול מתמשך של שני בני הזוג. לעתים אין מנוס מפרידה אבל גם פרידה צריך לדעת איך לנהל. תמיד להיות שלמים עם ההחלטה ולעשות הכל ברוח טוב ובאהבה. אני אומר לזוגות המגיעים אליי – אני לא בא לייעץ לכם אני בא לשקף את המצב – ויחד למצוא פתרונות. אחת הבעיות השכיחות בין בני זוג היא מחלוקות סביב חינוך הילדים. הילדים היום מאתגרים יותר, דורשים תשומת לב דווקא בתקופה שבה ההורים עובדים שעות ארוכות יותר ונעדרים מהבית. לעיתים נוצרות  מחלוקות סביב חינוך הילדים וכאן אני נותן מענה בכובע השני שלי כמנחה הורים. לעיתים נובעות מחלוקות בנושא ההורים של בני הזוג, ממצב כלכלי ועוד.

בנושא הזוגיות ההורית, יש לי שותפה מקצועית, עפרה שפר ברוש, יועצת משפחתית ומדריכת הורים, במתכונת חדשנית זו, אנחנו עובדים יחד עם הזוג, זה נותן מרחב טיפולי גדול יותר וגם משמש מודל זוגי לעבודה המשותפת.

ניתן לקבוע פגישת ייעוץ בקליניקה ברחוב חזקיהו המלך 46 או בקליניקה בקיבוץ צרעה. ניתן לתאם מראש ייעוץ בבית הלקוח ואף לקבל ייעוץ באמצעות הסקייפ או הזום.

 

לקריאת כתבה באתר walla news על שלמה ברוש לחץ כאן

לפודקאסט  לחץ כאן